Čajové vonné svíčky Barbora

Svíčka inspirována Barborou Schmiedovou

Žena, kterou udal vlastní manžel.

Barbora neboli Stará Pastýřka, byla obyčejnou avšak nešťastně vdanou ženou, za pastýře Kryštofa. I když byl tento sňatek dohodnut rodiči, stala se Barbora nakonec Kryštofovi dobrou ženou. Barbora se svým mužem žili v malém městečku Jeseník, kde se v pozdním jaru roku 1622 začali dít podivné věci. Úhyn mnoha krav, dva po sobě jdoucí požáry a nemoci. Jedním z nemocných byl také Kryštof a ten na smrtelné posteli obvinil Barboru z čarodějnictví. Prohlásil, že mu jeho žena podala otrávený sýr a očarovala jejich dobytek, který teď hyne. Barbora byla okamžitě uvězněna a podrobena mučícímu výslechu. Po dalším bolestivém mučení, však Barbora podlehla a ke všemu se přiznala. Tohle nucené přiznání obsahovalo praktikování čarodějnictví, manželovu nemoc, žhářství, účastnění se sabatů a jmenování dalších pěti žen. Barbora byla tedy usvědčena z čarodějnictví a byla 3. července 1622 upálena.

Středověk byl krutý a nemilosrdný. Člověk, který měl Barboru milovat a chránit, se stal jejím nepřítelem.

Vůně: Sladká, ovocná, květinová

Sofistikovaná sladká vůně, které dominují čerstvé maliny společně s růžovým a černým pepřem, které vás přenese do kouzelné krajiny Jeseníků.

Položka byla vyprodána…
249 Kč
Dostupnost: Momentálně nedostupné
Čajové vonné svíčky Barbora

Detailní popis produktu

V balení 6ks čajových svíček.

Všechny naše svíčky jsou vyrobeny z přírodního sójového vosku a vonných certifikovaných olejů, vše je tedy zdraví nezávadné, netoxické.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: