Čajové vonné svíčky Florence

Vonná svíčka – Florence

Vůně inspirovaná Florence Newton

Žena, která údajně darovala polibek smrti.

O životě Florence před rokem 1660 se toho moc neví, co se ví, tak, že bývala ženou moudrou a vyznala se v bylinkářství. V roce 1660 měla Florence 65 let a život neměla lehký, stala se žebračkou ve městě Youghal v Irsku. O Vánocích téhož roku šla Florenc žebrat do domu bohatého gentlemana Johna Pynea, otevřela jí hospodyně Mary Logdonová a odmítla dát Florence jídlo. Florence odcházela nešťastná, hladová a něco mumlala. O týden později potkala Florence Mary u studny a políbila jí se slovy, že budou přítelkyně, avšak Mary neodpověděla. Par dní po setkání dvou žen, začala mít Mary zdravotní problémy, začala mít záchvaty, údajně zvracela jehly, hřeby, špendlíky a seno a říkala, že se jí zjevila Florence, která za všechno může, jelikož je čarodějnice. Po tomto svědectví byla Florence uvězněna a podrobená testům čarodějnictví, jinými slovy byla mučená. Po neustálém mučení se Florence přiznala. K její cele byl přiřazen hlídač Jménem David Jones a měl vše sledovat. Jednoho dne Davidovi políbila ruce a poděkovala. Den na to začal Mít David bolesti v rukou, které směřovali až k srdci. Za tyto bolesti vinil Florence a o dva týdny později zemřel. O šest měsíců později byla Florence souzená za čarodějnictví, újmu na zdraví hospodyně Mary a smrt hlídače Davida. Forence vše odmítla, Jak ale skončil její příběh není známo, jelikož byly soudní záznamy ztraceny. Nevíme zda Florence odsoudili k smrti a zabili, nebo se jí povedlo utéct, či jí někdo pustil.

Temné období v Irsku si nevybíralo ,jednou to byla bohatá žena, jindy to byl lehčí cíl, jakožto stará utrápená žebračka.

Svíčka představuje vůni tajemnou a magickou, přesně tak jako lidé vnímali Florence.

Vůně: Tajemná, magická, smyslná

Svíčka, jenž očaruje smysly každého kdo jí ucítí. Smyslnost svíčce dodávají tóny tajemné ambry, malin a cedrového dřeva. Teď už jen svíčku zapálit a nechat naplnit místnost její podmanivou vůní.

Položka byla vyprodána…
249 Kč
Dostupnost: Momentálně nedostupné
Čajové vonné svíčky Florence

Detailní popis produktu

 

V balení 6ks čajových svíček.

Všechny mé svíčky jsou vyrobeny z přírodního sójového vosku a vonných certifikovaných olejů, vše je tedy zdraví nezávadné, netoxické.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: