Vonná svíčka Salem

Vůně inspirovaná vesnicí Salem.

Při slově Salem se každému vybaví jediné a to kruté čarodějnické procesy. Během šíleného honu na čarodějnice bylo obviněno přes 200 žen, dětí a mužů a 20 z nich tento nesmyslný hon nepřežilo.

Rok 1692 Salem, Massachusetts. Datum a místo, které se vrylo do paměti snad každému z nás.

Vše začalo, když se dvě malé dívky začaly zmítat v záchvatech, vydávaly skřeky, kroutily se v různých polohách. Nejjednodušší vysvětlení v té době bylo, že jsou dívky očarovány, že v Salemu řádí čarodějnice. Tím začal Salemský čarodějnický proces. Začala hysterie, která nebrala konce, lidé se obviňovali navzájem, vazby byly přeplněné. Květnu roku 1692 byl vytvořen speciální soudní tribunál v jeho čele předsedal přísný William Stoughton. Jako první obviněnou a popravenou byla Bridget Bishop - jež se stala inspiraci pro vytvoření svíčky Bridget. Následovalo dalších minimálně 20 zbytečných úmrtí. Konec běsnění přišel až ve chvíli kdy sám guvernér Phips vydal okamžité zastavení činnosti z důvodu ochrany nevinných, avšak všichni víme, že tím hlavním důvodem bylo to, že jeho ženu Mary někdo nařkl z čarodějnictví.

Vůně: Sladká

Naprosto opojná sladká vůně třešní prolnutá s vůní ostružin, černého rybízu a vanilky.

Varianta:
499 Kč
Dostupnost: Skladem
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Vonná svíčka Salem
Vonná svíčka Salem
Tip

Detailní popis produktu

Péče o svíčku

  • Před každým zapálením svíčky srovnejte a zastřihněte knot na cca 5mm
  • Při každém zapálení nechte vosk rozpustit až k okrajům nádoby, zabráníte tím vytvoření tunelu. Vytvoření „jezírka“ tedy rozpuštění vosku až k okrajům, může trvat 2-4 hodiny, tak se nebojte :)
  • Svíčku nechávejte hořet maximálně 4-5 hodin
  • Pokud se vám na konci knotu vytvoří nevzhledná černá bambulka, tak jí zastřihněte
  • Nikdy se zapálenou svíčkou nehýbejte, předejdete tím zranění či utopení knotu

 

Všechny naše svíčky jsou vyrobeny z přírodního sojového vosku a vonných certifikovaných olejů, vše je tedy zdraví nezávadné, netoxické.

Doba hoření 300ml - 40hodin

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
A Avatar autora | 3.6.2024
krásně voní
5
JJ Avatar autora | 23.4.2024
Úžasné